Warung Sembang-Sembang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Warung Sembang-Sembang

warung sembang-sembang..sembanglah disini...

HomeHome  Portal NewsPortal News  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Loan Kahwin

Go down 
3 posters
AuthorMessage
catwang
sargent major (lower rank)
sargent major (lower rank)
catwang

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeThu Dec 26, 2019 12:00 pm

Hi gais! Aku nak kahwin maybe tahun depan aku and tunang akan kahwin. So aku plan nak buat loan sbb nak buat majlis kitaorg tu grand grand gituuu. Yelah kahwin seumur hidup sekali je kot hehe. So, korang boleh tak bg cadangan loan mana yg aku patut ambil?
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeTue Dec 31, 2019 11:12 am

catwang wrote:
Hi gais! Aku nak kahwin maybe tahun depan aku and tunang akan kahwin. So aku plan nak buat loan sbb nak buat majlis kitaorg tu grand grand gituuu. Yelah kahwin seumur hidup sekali je kot hehe. So, korang boleh tak bg cadangan loan mana yg aku patut ambil?

Aku ada nampak surat khabar ada iklan pasal loan kahwin. yang tu loan from Aeon credit. Boleh try jugak lah
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeTue Dec 31, 2019 11:13 am

catwang wrote:

Kalau pasal kahwin kena buat personal loan ah. Dah try minta dkt mana mana bank?
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 10:01 am

Wau, grand yek, untung laaa... Biasa org tak rekomen amik loan utk kawin tapi bagi aku klu mampu bayar balik tak jadi masalah. Sbb aku pun amik loan, ikut masing2 la.
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 10:02 am

AizatRazali wrote:

Aku ada nampak surat khabar ada iklan pasal loan kahwin. yang tu loan from Aeon credit. Boleh try jugak lah

Tak rekomen aeon credit ni sbb akak aku pakai loan dia, interest tinggi... baik amik yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad, profit rate dia rendah lagi.
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 10:03 am

AizatRazali wrote:

Kalau pasal kahwin kena buat personal loan ah. Dah try minta dkt mana mana bank?
Memang personal loan pun, bank ke, yayasan ke, cuma lepas tak lepas tu lain citer laaa.
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 11:54 am

lumbakura2 wrote:
Wau, grand yek, untung laaa... Biasa org tak rekomen amik loan utk kawin tapi bagi aku klu mampu bayar balik tak jadi masalah. Sbb aku pun amik loan, ikut masing2 la.

Kadang perempuan yg over nak grand bagai. Padahal duit ciput hahaha
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 11:55 am

lumbakura2 wrote:

Tp kalau semua pihak dah setuju & dia mampu nak byr balik hutang tak jd masalah pun.
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 11:56 am

lumbakura2 wrote:
AizatRazali wrote:

Tak rekomen aeon credit ni sbb akak aku pakai loan dia, interest tinggi... baik amik yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad, profit rate dia rendah lagi.

Abg saya pun ada cakap dia beli motor guna aeon credit interest tinggi sikit. Tp dia kata senang sikit nak lulus kalau compare dgn loan lain
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 11:57 am

lumbakura2 wrote:
AizatRazali wrote:

Memang personal loan pun, bank ke, yayasan ke, cuma lepas tak lepas tu lain citer laaa.

Yayasan? Tk pernah dgr pun? Ok ke loan ni?
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 5:14 pm

AizatRazali wrote:

Tak jugak, mcm aku family yg request nak grand, nak buat camna family besar kenalan ramai pulak tu, lagi pun tak jadi masalah nk bagi orang makan mewah sikit, yg penting loan abis bayar..
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 5:15 pm

AizatRazali wrote:

Tp kalau semua pihak dah setuju & dia mampu nak byr balik hutang tak jd masalah pun.

Ye nak pinjam ni pun dia akan kira kita mampu bayar ke tak, bukan boleh pinjam buta2 je. Tengok jugak tempoh byr berapa balik, kena deal dgn company tu la.
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 5:17 pm

AizatRazali wrote:

Abg saya pun ada cakap dia beli motor guna aeon credit interest tinggi sikit. Tp dia kata senang sikit nak lulus kalau compare dgn loan lain
Pernah usha aeon ni mmg senang tapi tgk laa dia punya interest rate sampai 12% p.a. Yayasan perlis baru 6.5%- 9.99% weh.. senang pun senag gak..
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeFri Jan 03, 2020 5:18 pm

AizatRazali wrote:

Ok loan dia proses pun cepat 2 - 3 hari dah lulus pinjaman time buat ngn diorg. Tapi untuk staff kerajaan n badan berkanun je .
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 9:46 am

lumbakura2 wrote:
AizatRazali wrote:

Tak jugak, mcm aku family yg request nak grand, nak buat camna family besar kenalan ramai pulak tu, lagi pun tak jadi masalah nk bagi orang makan mewah sikit, yg penting loan abis bayar..

Tp sakit wooo kalau kahwin pun pakai loan. Yelah lepas kahwin komitmen bertambah kot nak bayar kereta nak bayar rumah. Tu belum bini ajak g shopping huhu
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 9:48 am

lumbakura2 wrote:
AizatRazali wrote:

Ye nak pinjam ni pun dia akan kira kita mampu bayar ke tak, bukan boleh pinjam buta2 je. Tengok jugak tempoh byr berapa balik, kena deal dgn company tu la.

Betul juga dia akan tgk brp gaji kita sebulan. Lepastu apa komitmen kita kena tanggung tiap bulan. Kalau dia kira kira gaji cukup cukup makan je jawabnya kena pinjam dkt ah long lah HAHAHA
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 9:49 am

lumbakura2 wrote:
AizatRazali wrote:

Pernah usha aeon ni mmg senang tapi tgk laa dia punya interest rate sampai 12% p.a. Yayasan perlis baru 6.5%- 9.99% weh.. senang pun senag gak..

jauh sgt beza tu...... better ambil loan ni. Nak apply kena ready kan document apa je?
Back to top Go down
AizatRazali
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 9:50 am

lumbakura2 wrote:
AizatRazali wrote:

Ok loan dia proses pun cepat 2 - 3 hari dah lulus pinjaman time buat ngn diorg. Tapi untuk staff kerajaan n badan berkanun je .

ohhh bro pernah pinjam loan dgn company ni ke? kalau tak keberatan buat loan utk apa ya? hehe
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 11:20 am

AizatRazali wrote:
Betul juga dia akan tgk brp gaji kita sebulan. Lepastu apa komitmen kita kena tanggung tiap bulan. Kalau dia kira kira gaji cukup cukup makan je jawabnya kena pinjam dkt ah long lah HAHAHA
Jgn pinjam ahlong wey, biar lah susah mana pun yg penting tak pinjam ahlong. Mcm aku tak risau sgt sbb yayasan perlis ni syariah compliant.
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 11:27 am

AizatRazali wrote:

jauh sgt beza tu...... better ambil loan ni. Nak apply kena ready kan document apa je?

1. Mykad photocopy.
2. Recent 3 months payslips
3. Latest bank Statement
4. Employment verification letter
Ni je yg aku sedia kan, boleh tgk kat website dia https://yyp.com.my/
Back to top Go down
lumbakura2
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitimeMon Jan 06, 2020 11:28 am

AizatRazali wrote:

ohhh bro pernah pinjam loan dgn company ni ke? kalau tak keberatan buat loan utk apa ya? hehe

Ye pinjam utk wedding jugak, tapi loan dia boleh pakai utk tujuan lain mcm house renovation, education, bisnes, medical and umrah/haji. mcm saya pinjam rm18,500. Profit rate 7.99% and total kena bayar balik RM33,281.50 selama 10 tahun
Back to top Go down
Sponsored content

Loan Kahwin Empty
PostSubject: Re: Loan Kahwin   Loan Kahwin Icon_minitime

Back to top Go down

Loan Kahwin
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pernah buat loan kahwin?
» loan untuk pergi umrah