Warung Sembang-Sembang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Warung Sembang-Sembang

warung sembang-sembang..sembanglah disini...

HomeHome  Portal NewsPortal News  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

loan untuk pergi umrah

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
botolair
police recruit (lower rank)

loan untuk pergi umrah - Page 2 Empty
PostSubject: Re: loan untuk pergi umrah   loan untuk pergi umrah - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 06, 2019 8:58 am

happyday90 wrote:
kipashijau wrote:
botolair wrote:
bola77 wrote:
salam smua

nak tya sikit...boleh ke kita buat loan utk g umrah?
situasi: aku plan nak buat loan utk hantar mak ayah aku g umrah.
duit dorg dlm tabung haji dah cukop utk g hj (duit ni aku potong gaji aku bulan2)..cuma belom dipanggil utk ke mekah..aku dah buat rayuan tp lom dpt respon.
memandangkan mak ayah aku dah tua (70+),aku niat nak hntr dorg g buat umrah dl..tp itulah...klu 2 org dah dekat 13k..klu nak simpan tkut makan masa..korg phm2 la..

apa pndgan korang?
kalau pergi umrah better takde hutang apa2 lagi bagus
aku pernah baca yg seeloknya takde hutang sebelum pergi umrah. pernah juga yg ada hutang  tpi pergi umrah then ustaz tu suruh tak yah pergi sbb kena selesaikan hutang dulu baru pergi umrah
So means memang tak boleh pergi ke kalau berhutang? Kalau gitu memang kena saving gaklah nampak gaya untuk pergi umrah, dahtu berapa lama pulak masa nya nak saving sampai rm10k++??
kena ada persediaan awal la kot. tapi fikir balik betul juga
Back to top Go down
botolair

PostSubject: Re: loan untuk pergi umrah   loan untuk pergi umrah - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 06, 2019 9:02 am

kancil wrote:
kipashijau wrote:
kancil wrote:
bola77 wrote:
salam smua

nak tya sikit...boleh ke kita buat loan utk g umrah?
situasi: aku plan nak buat loan utk hantar mak ayah aku g umrah.
duit dorg dlm tabung haji dah cukop utk g hj (duit ni aku potong gaji aku bulan2)..cuma belom dipanggil utk ke mekah..aku dah buat rayuan tp lom dpt respon.
memandangkan mak ayah aku dah tua (70+),aku niat nak hntr dorg g buat umrah dl..tp itulah...klu 2 org dah dekat 13k..klu nak simpan tkut makan masa..korg phm2 la..

apapndgan korang?
Kalau nak pakai duit dalm masa terdekat, memang xde cara lain dah selain buat loan
betul tu, kalau setakat nak kahwin buat loan tak pyah la

Tapi sekarang kita berbincang berkenaan nak pergi umrah, bukan pasal kahwin
lol, kawan aku kemain urgent nk buat loan last2 tanya sebab nk kahwin. haa. kita nk buat loan pun biar lah buat loan yg menguntungkan. nk buat loan beli kereta dan rumah itu kira penting lah
Back to top Go down
botolair

PostSubject: Re: loan untuk pergi umrah   loan untuk pergi umrah - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 06, 2019 9:03 am

kancil wrote:
kipashijau wrote:
kancil wrote:
happyday90 wrote:
Boleh je, tapi pastikan cari yang  boleh dipercayai
Mungkin agak susah untuk cari personal loan yang dilercayai, apa kata cuba tanya2 orang dulu, mana tau ada yang pernah buat personal loan ke.
pinjaman berlesen mmg susah skrg nk cari yg elok.. bank je la harapan yg selamat
Ada je yang kita boleh percaya, contohnya macam yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad(YYP) . Loan pun senang approve
aku pernah baca yg ni tapi tak tahu la boleh percya ke tak
Back to top Go down
happyday90
sargent (lower rank)
sargent (lower rank)

PostSubject: Re: loan untuk pergi umrah   loan untuk pergi umrah - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 06, 2019 9:46 am

kipashijau wrote:

kalau mcm tu okey je lah tapi jgn pinjam kat ahlong sudah lah
Jangan pinjam ahlong bahaya. Kita orang islam ambik loan syariah la elok, beza nya interst tak turun naik laipun selamat ada agreement bertulis.

Last edited by happyday90 on Wed Sep 11, 2019 9:54 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
happyday90
sargent (lower rank)
sargent (lower rank)

PostSubject: Re: loan untuk pergi umrah   loan untuk pergi umrah - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 06, 2019 9:50 am

kipashijau wrote:
happyday90 wrote:
botolair wrote:
kancil wrote:
kipashijau wrote:
happyday90 wrote:
Boleh je, tapi pastikan cari yang  boleh dipercayai
mksdnya kena buat loan dengan pinjaman berlesen ke?
Its up to u whether u nak buat personal loan yg berlesen atau kat bank
better loan bank selamat sikit

Loan bank memang confirm selamat, tapi makan masa untuk approve, better apply kat Yayasan ihsan rakyat
apa beza yayasan ihsan dan loan bank?
Salah satu beza nya dari segi interest, and yang ok nya yayasan ni sebab dia syariah compliance and akan ada akad untuk confirmkan dengan kita.
Back to top Go down
happyday90
sargent (lower rank)
sargent (lower rank)

PostSubject: Re: loan untuk pergi umrah   loan untuk pergi umrah - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 06, 2019 9:54 am

kipashijau wrote:

kalau dia dah mmg planning nk bawak parents dia pergi umrah, dia mesti dah lama ada saving, betul tak
Ni kira macam emergency gak la. Nak pakai duit cepat, kita pun tak tau orang ta kita berapa lama hidup kan. Tapi aku rasa memang x de masalah pun kalau nak pinjam sebab dia pun tolak gaji bulan je so tak de lah tertangguh bayaran bulanan.

Last edited by happyday90 on Wed Sep 11, 2019 10:05 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
happyday90
sargent (lower rank)
sargent (lower rank)

PostSubject: Re: loan untuk pergi umrah   loan untuk pergi umrah - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 11, 2019 10:14 am

botolair wrote:

lol, kawan aku kemain urgent nk buat loan last2 tanya sebab nk kahwin. haa. kita nk buat loan pun biar lah buat loan yg menguntungkan. nk buat loan beli kereta dan rumah itu kira penting lah

Takde masalah pun loan ni banyak guna dia, nak gi umrah, beli rumah, settle credit cards, buat bisnes utk kawin pun boleh.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: loan untuk pergi umrah   loan untuk pergi umrah - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

loan untuk pergi umrah
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Loan Kahwin
» Pernah buat loan kahwin?
» Tayar untuk van
» bersedia untuk raya
» selamatkah 5g untuk medikal?