Warung Sembang-Sembang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Warung Sembang-Sembang

warung sembang-sembang..sembanglah disini...

HomeHome  Portal NewsPortal News  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

tips hilangkan kekuningan kat baju lama

Go down 
5 posters
AuthorMessage
billiecyrus
lans coperal (lower rank)
lans coperal (lower rank)

tips hilangkan kekuningan kat baju lama Empty
PostSubject: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeSat Aug 20, 2022 6:03 pm

Hi korang. Nak mintak tips sikit. Aku ada banyak baju lama yg belum pakai pun lagi tapi sebab simpan lama sangat dia jadi ada mcm tompok2 kuning. dah try basuh tapi tak hilang. tak tau lah sabun tak ngam ke atau mesin aku yg dah problem almaklumlah mesin zaman purbakala. share tips sikit nak bg hilang kuning2 tu. nak buang sayang, nak sedekah kat org pun at least aku nak bg bersih dulu lah.
Back to top Go down
thomasim87
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 22, 2022 8:25 pm

billiecyrus wrote:
Hi korang. Nak mintak tips sikit. Aku ada banyak baju lama yg belum pakai pun lagi tapi sebab simpan lama sangat dia jadi ada mcm tompok2 kuning. dah try basuh tapi tak hilang. tak tau lah sabun tak ngam ke atau mesin aku yg dah problem almaklumlah mesin zaman purbakala. share tips sikit nak bg hilang kuning2 tu. nak buang sayang, nak sedekah kat org pun at least aku nak bg bersih dulu lah.

try la sental guna berus lepastu letak vanish sikit dekat bahagian tompokan tu. selalu aku buat dekat baju sekolah anak aku jadi je
Back to top Go down
tuliperfancy
police recruit (lower rank)

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 22, 2022 8:31 pm

billiecyrus wrote:

biasa saya basuh hilang je. maybe mesin awak dah start kotor kot. kena tukar mesin baru nampak gayanya sis
Back to top Go down
milooaiss
sub-inspector (lower rank)
milooaiss

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeTue Aug 23, 2022 12:59 pm

thomasim87 wrote:
try la sental guna berus lepastu letak vanish sikit dekat bahagian tompokan tu. selalu aku buat dekat baju sekolah anak aku jadi je

try la dulu cara ni..kalau tak jalan jugak, rasanya dh slow2 kena survey cri mesin basuh baru tu sbb dia pun ckp mesin tu dh lama

Last edited by milooaiss on Mon Aug 29, 2022 11:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
siitik

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeTue Aug 23, 2022 1:01 pm

tuliperfancy wrote:
biasa saya basuh hilang je. maybe mesin awak dah start kotor kot. kena tukar mesin baru nampak gayanya sis

tapi tula mesin lama kalau nak basuh sendiri memang susah sikit sebab kena panggil orang la tolong baikikan. kalau mesin baru ni ok lagi la tahan sikit sebab ada tutorial dekat youtube macam mana nak cuci sendiri mesin tu

Last edited by siitik on Mon Aug 29, 2022 11:56 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tuliperfancy

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeTue Aug 23, 2022 8:17 pm

siitik wrote:
tapi tula mesin lama kalau nak basuh sendiri memang susah sikit sebab kena panggil orang la tolong baikikan. kalau mesin baru ni ok lagi la tahan sikit sebab ada tutorial dekat youtube macam mana nak cuci sendiri mesin tu

bukan sekarang ada jual sabun untuk mesin basuh ke. boleh la try mana tahu jadi

Last edited by tuliperfancy on Mon Aug 29, 2022 11:52 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
thomasim87
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeWed Aug 24, 2022 8:27 pm

milooaiss wrote:
try la dulu cara ni..kalau tak jalan jugak, rasanya dh slow2 kena survey cri mesin basuh baru tu sbb dia pun ckp mesin tu dh lama

yup daripada nak repair sama je mahal skrg orang caj, baik beli terus ada warranty 8 tahun

Last edited by thomasim87 on Mon Aug 29, 2022 11:50 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
tuliperfancy

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeThu Aug 25, 2022 8:35 pm

thomasim87 wrote:
yup daripada nak repair sama je mahal skrg orang caj, baik beli terus ada warranty 8 tahun

tapi mesin pun banyak yg mahal skrg. tengok harga sampai 4-5 ribu

Last edited by tuliperfancy on Mon Aug 29, 2022 11:52 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
thomasim87
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeSat Aug 27, 2022 2:17 pm

tuliperfancy wrote:

kalau mahal tapi tahan lama takpe. mesin aku dulu beli dekat 4ribu jugak tapi dah 5 tahun guna still ok

Last edited by thomasim87 on Mon Aug 29, 2022 11:51 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
milooaiss
milooaiss

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 29, 2022 7:18 am

thomasim87 wrote:

Warranty 8 tahun ni mmg kira cun sgt dh..dh la skrg pun mesin basuh ad lgi bnyk pilihan dri dulu..

Last edited by milooaiss on Mon Aug 29, 2022 11:53 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
siitik

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 29, 2022 7:19 am

thomasim87 wrote:

Dah la boleh jadi dah repair harini, kita tak tahu mesin tu akan tahan lama ke tak kan? Kalau asyik panggil orang memang banyak la jawabnya spend duit dekat bahagian baiki sahaja

Last edited by siitik on Mon Aug 29, 2022 11:56 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
milooaiss
milooaiss

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 29, 2022 7:20 am

tuliperfancy wrote:

Tpi x syiok laa..sebb rsa mcm leceh pulak kene beli sabun satu hal untk mesin..baik beli yg boleh basuh sendiri pastu kita pakai sabun biasa je..

Last edited by milooaiss on Mon Aug 29, 2022 11:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
siitik

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 29, 2022 7:21 am

tuliperfancy wrote:

Sama jugak. Kena keluarkan duit ekstra nak beli sabun asing. Tapi kalau terdesak, boleh je guna  cara tu

Last edited by siitik on Mon Aug 29, 2022 11:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
milooaiss
milooaiss

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 29, 2022 7:25 am

tuliperfancy wrote:

Klau pandai survey mmg boleh cari yg harga bersesuaian dgn mesin basuh kita nak..rasa x rugi pun klau beli tpi mcm2 ad benefit..contohnya cam Panasonic punya depa ad econavi..ni boleh tlg kurangkan bil air  tips hilangkan kekuningan kat baju lama 1f600  tips hilangkan kekuningan kat baju lama 1f601

Last edited by milooaiss on Mon Aug 29, 2022 11:54 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
siitik

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 29, 2022 7:26 am

tuliperfancy wrote:

Pendapat saya okay je 4-5 ribu kalau dengan harga tu, saya dah tak payah pening kepala fikir pasal mende lain macam kena beli sabun untuk mesin pulak.

Last edited by siitik on Mon Aug 29, 2022 11:57 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
milooaiss
milooaiss

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 29, 2022 7:27 am

thomasim87 wrote:
kalau mahal tapi tahan lama takpe. mesin aku dulu beli dekat 4ribu jugak tapi dah 5 tahun guna still ok

Dia biasa klau beli mesin yg brand dia mmg org kenal mcm Panasonic..dia mmg okay je sebb diorang pun mesti dh buat quality check kan..warranty pun ada jdi takde hal

Last edited by milooaiss on Mon Aug 29, 2022 11:55 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
siitik

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitimeMon Aug 29, 2022 7:28 am

thomasim87 wrote:

Haa kann tu baru puas hati guna. Takde la sekejap sekejap tukar kan. Bukan setakat tahan lama, kalau Panasonic siap ada feature auto tub cleaning. Ni yang saya suka sebb saya memang tak berkenan kalau kena beli sabun asing untuk mesin
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: tips hilangkan kekuningan kat baju lama   tips hilangkan kekuningan kat baju lama Icon_minitime

Back to top Go down

tips hilangkan kekuningan kat baju lama
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Petua Dapur : Cili Kering Hilangkan Kutu Beras
» Perniagaan printing baju?
» Ape maksud BEKO kat baju barcelona tu?
» Basuh baju baby di dobi Selamat tak?
» Tips Cinta