Warung Sembang-Sembang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Warung Sembang-Sembang

warung sembang-sembang..sembanglah disini...

HomeHome  Portal NewsPortal News  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

cara nak monitor lokasi anak

Go down 
harryho46
boombee87
bola77
jambo mambo
fiona lana
qisha lisya
Faraharidah
11 posters
AuthorMessage
Faraharidah
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

cara nak monitor lokasi anak Empty
PostSubject: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeThu Nov 07, 2019 10:26 am

I just nak share, haritu ada Nampak ada org jual mcm fitness band tu tapi utk budak2 sbb warna warni ada gambar katun2 lagi.. Diorg pakai mcm Jam tapi kita as parent boleh monitor, tahu diorang kt mana.. Menarik juga cam ni en.. Ada sesiapa yg dah cuba ke band ni?
Back to top Go down
qisha lisya
police recruit (lower rank)

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeMon Nov 11, 2019 11:18 pm

fitness band bkn pasal kesihatan ke kak? monitor anak anak blh tgk kot phone ke? mcm pernah nampak
Back to top Go down
fiona lana

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeMon Nov 11, 2019 11:25 pm

dulu I pernah tgok sedara I belikan baby monitor utk anak dia. biasa klu tgok kat korea pn ramai guna. dia perefer utk bayi macam kita nk tggal skejap buat kerja. kita boleh tgok kat phone je. kot skrg ada lagi ke yg canggih
Back to top Go down
jambo mambo

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 12, 2019 10:59 pm

mmg tak boleh nafi sbagai parents kita nk yg terbaik utk anak. skrg ni bila zaman makin canggih mkin mnjadi pulak jenayah anak anak ni. dlu saya pernah guna jam pintar Q50 yg mana ada gps yg boleh detect lokasi anak. so tidklah nak pantau tgok tanpa kelip kan kalau tggal kat tman permainan, trtama bapak macam saya ni. hahha
Back to top Go down
qisha lisya

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 12, 2019 11:02 pm

dlu famous juga dgn gps ni. nak detect mana lokasi kan tapi kdg ada jadi ada tak ye lah sbbkan kita pnya speed internet tak laju. dlu paling class pn 4g, skrg dh naik 5g dh
Back to top Go down
bola77
sub-inspector (lower rank)
bola77

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeWed Nov 13, 2019 4:36 pm

Faraharidah wrote:
I just nak share, haritu ada Nampak ada org jual mcm fitness band tu tapi utk budak2 sbb warna warni ada gambar katun2 lagi.. Diorg pakai mcm Jam tapi kita as parent boleh monitor, tahu diorang kt mana.. Menarik juga cam ni en.. Ada sesiapa yg dah cuba ke band ni?

berlambak je bnde ni dijual. Kat uptown pun penah nmpak ad org juai. Tp kalau nk guna utk tujuan keselamatan anak, kena cr yg establish brand la
Back to top Go down
bola77
bola77

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeWed Nov 13, 2019 4:38 pm

jambo mambo wrote:
mmg tak boleh nafi sbagai parents kita nk yg terbaik utk anak. skrg ni bila zaman makin canggih mkin mnjadi pulak jenayah anak anak ni. dlu saya pernah guna jam pintar Q50 yg mana ada gps yg boleh detect lokasi anak. so tidklah nak pantau tgok tanpa kelip kan kalau tggal kat tman permainan, trtama bapak macam saya ni. hahha

pling isau ank yg kt sekolah. penculik ramai intai kat situ
Back to top Go down
boombee87
boombee87

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeThu Nov 14, 2019 2:19 pm

sebab tu as parents patut ada device mcm ni bg anak pakai. Lets say kalau lambat ke, terus inform anak thru devices tu. Boleh trace lokasi anak kat mana. Dunia teknologi da canggih dah.. da nak masuk alam 5G da. Mesti kita pun kena catchup untk elakkan perkara buruk belaku
Back to top Go down
boombee87
boombee87

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeThu Nov 14, 2019 2:21 pm

qisha lisya wrote:
fitness band bkn pasal kesihatan ke kak? monitor anak anak blh tgk kot phone ke? mcm pernah nampak

oke juga ni kalau ada untuk fitness band. Maybe sebab 5G skrg, mcm2 teknologi baru dah upgrade
Back to top Go down
harryho46
harryho46

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeFri Nov 15, 2019 4:22 pm

xpernah lagi sy cuba tp pernah nmpk satu mamat ni pakai msa nek LRT. Rupanya die guna mcm gps gak. even implementasi jaringan 5G belum sepenuhnya ad kt Malaysia, tp jam canggih mcm ni da adan patut di upgrade ag ni
Back to top Go down
kooixin87

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeSat Nov 16, 2019 2:42 pm

sesuai la smart band ni bg abam2 rider buat GPS. Abam foodpanda ke, grabfood ke, abam posmen ke kan. Takde la isu dorg terbabas ride smbil leka pegang fon lg ek
Back to top Go down
holdenkia
lans coperal (lower rank)

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeMon Nov 18, 2019 11:23 am

kooixin87 wrote:
sesuai la smart band ni bg abam2 rider buat GPS. Abam foodpanda ke, grabfood ke, abam posmen ke kan. Takde la isu dorg terbabas ride smbil leka pegang fon lg ek

Lagi smart kalau dorg dapat keluarkan yang jenis multi tasking. mcm aku rajin jogging, nak juga dia trace bape kalori aku da burn.. pastu kira sekali heart rate aku. Dapat yg jenis boleh send audio istead of msg ke kan. Da nk 5G ni, mesti kena ada mcm ni!
Back to top Go down
holdenkia

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeMon Nov 18, 2019 11:26 am

harryho46 wrote:
xpernah lagi sy cuba tp pernah nmpk satu mamat ni pakai msa nek LRT. Rupanya die guna mcm gps gak. even implementasi jaringan 5G belum sepenuhnya ad kt Malaysia, tp jam canggih mcm ni da adan patut di upgrade ag ni

utk GPS ni mmg perlukan kelajuan jalur lebar yg lg power. Cer cek berapa kelajuan 5G... rasanya lebih dr cukup kot. Kalau GPS better band ni dia hasilkan isyarat getar. cth... vibrate sekali untuk maju kedepan, 2 kali utk kekiri @ kanan. Nk tgok screen mmg cenonet da kn
Back to top Go down
bandungsejuk
sargent major (lower rank)
bandungsejuk

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 12:02 pm

jambo mambo wrote:

Adakah itu nama brandnya? yg Q50 tu? Nanti nak cari la.. Sbb kakak nak beli untuk anak dia pakai, so senang sikit sbb anak dia aktif ke sana sini hehe
Back to top Go down
bandungsejuk
bandungsejuk

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 12:05 pm

boombee87 wrote:
sebab tu as parents patut ada device mcm ni bg anak pakai. Lets say kalau lambat ke, terus inform anak thru devices tu. Boleh trace lokasi anak kat mana. Dunia teknologi da canggih dah.. da nak masuk alam 5G da. Mesti kita pun kena catchup untk elakkan perkara buruk belaku

Betul.. Kena berjaga2 dpd awal.. Biar kita a step ahead.. Dan betul juga kata awk, Ini nanti 5g masuk makin bnyk teknologi yg org semua invent yg akan mudahkan semua org
Back to top Go down
bandungsejuk
bandungsejuk

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 12:07 pm

harryho46 wrote:

5g baru testing kt Malaysia.. nanti dah fully implement mmg mcm2 teknologi muncul percayelah haha! yg aku tahu, aku tak sabar nak tunggu tm punya 5g nanti sbb aku paling confident dgn diorg sbb paling otai kan hehee
Back to top Go down
dilarahim
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 12:46 pm

kooixin87 wrote:

aku memang guna fitness band sbab senang tgk noti dpd phone pastu track kita jalan berapa banyak, heartbeat dll.. idea ni memang bagus, kesian kt abg2 rider diorang asyik kena refer phone sambil bwk motor..
Back to top Go down
dilarahim
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 12:49 pm

bandungsejuk wrote:
harryho46 wrote:

5g baru testing kt Malaysia.. nanti dah fully implement mmg mcm2 teknologi muncul percayelah haha! yg aku tahu, aku tak sabar nak tunggu tm punya 5g nanti sbb aku paling confident dgn diorg sbb paling otai kan hehee

betul sangat la tu.. confirm2 tm tu paling lama dlm sejarah internet Malaysia ni so mesti 5g nanti servis tip top mcm skrg hehe
Back to top Go down
Faraharidah
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 12:58 pm

jambo mambo wrote:

Thanks awak sbb share nama jam tu.. Tercari2 gak tapi tak jumpa2 ehehehe.. Memang senang kan? Tgk mak abah skrg senang dah tapi jgn terus tak pantau pula dgn mata sendiri.. hehe
Back to top Go down
Faraharidah
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 1:02 pm

kooixin87 wrote:

Betul gak tu, kesian kt diorang kan.. So skrang semua food boleh acknowledge teknologi camni bagi memudahkan semua rider2 sekalian hehehe
Back to top Go down
Faraharidah
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 1:04 pm

holdenkia wrote:
harryho46 wrote:

utk GPS ni mmg perlukan kelajuan jalur lebar yg lg power. Cer cek berapa kelajuan 5G... rasanya lebih dr cukup kot. Kalau GPS better band ni dia hasilkan isyarat getar. cth... vibrate sekali untuk maju kedepan, 2 kali utk kekiri @ kanan. Nk tgok screen mmg cenonet da kn

Haa betul betul.. vibrate mcm fitness band skrg kalau ada noti dia vibrate.. betul bagus.. bnyk invention idea yg org2 utarakan kt thread ni.. kot la teknologi 5g in future boleh la lagi bnyk invention mcm ni kan
Back to top Go down
Faraharidah
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitimeTue Nov 19, 2019 2:21 pm

dilarahim wrote:
bandungsejuk wrote:
harryho46 wrote:

betul sangat la tu.. confirm2 tm tu paling lama dlm sejarah internet Malaysia ni so mesti 5g nanti servis tip top mcm skrg hehe

yup sokong.. mesti bagus servis kan sbb diorang lama dah so mmg pakar bab2 internet ni.. hehehe..
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: cara nak monitor lokasi anak   cara nak monitor lokasi anak Icon_minitime

Back to top Go down

cara nak monitor lokasi anak
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cara-cara memilih minyak pelincir untuk motorsikal.
» alat monitor tahap kesihatan
» Cara mengatasi kulit kusam
» Cara jimatkan masa uruskan
» 5 cara menghindar mata letih