Warung Sembang-Sembang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Warung Sembang-Sembang

warung sembang-sembang..sembanglah disini...

HomeHome  Portal NewsPortal News  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Hilang sumber pendapatan

Go down 
4 posters
AuthorMessage
blaalaaa
sargent (lower rank)
sargent (lower rank)

Hilang sumber pendapatan Empty
PostSubject: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeThu Feb 27, 2020 10:08 am

Hello gais... Saya skrg ada masalah besar... Saya ada masalah kesihatan. Saya ada penyakit diabetes and kaki dah kena potong minggu lepas hmm saya ada 3 org anak. Dua org masih sekolah and sorang lagi baru 8 bulan. Yang baby saya 8 bulan tu nak kena beli pampers nak beli susu... Saya dah tk boleh kerja skrg ni di atas faktor kesihatan... Saya and isteri plan nak buka business kecil kecilan je dulu nak bela ayam kampung dkt area kampung kitaorg ni. Ingat nak buat loan dulu so senang nanti boleh jd kan modal... Korang ada cadangan tk mana nak cari?
Back to top Go down
IzwatIshak
police recruit (lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeFri Mar 06, 2020 11:07 am

blaalaaa wrote:
Hello gais... Saya skrg ada masalah besar... Saya ada masalah kesihatan. Saya ada penyakit diabetes and kaki dah kena potong minggu lepas hmm saya ada 3 org anak. Dua org masih sekolah and sorang lagi baru 8 bulan. Yang baby saya 8 bulan tu nak kena beli pampers nak beli susu... Saya dah tk boleh kerja skrg ni di atas faktor kesihatan... Saya and isteri plan nak buka business kecil kecilan je dulu nak bela ayam kampung dkt area kampung kitaorg ni. Ingat nak buat loan dulu so senang nanti boleh jd kan modal... Korang ada cadangan tk mana nak cari?

Besarnya dugaan tuhan bg dkt awk... harap awak kuat and bersabar inshaAllah semuanya dipermudahkan... Dah try loan SME?
Back to top Go down
JalalImran

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeFri Mar 06, 2020 11:09 am

blaalaaa wrote:

Bela ayam kena ada ilmu juga... abang kena g kursus penternakan. Sbb kalau silap jaga moody lah ayam kau bang oi hahaha habis semua majok taknak bertelur Razz
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSat Mar 07, 2020 9:03 pm

blaalaaa wrote:
Brader boleh cuba buat loan yayasan ihsan rakyat, tapi kena buat under nama orang yg kerja kerajaan sbb syarat dia kena orang yg kerja kerajaan atau badan berkanun. And jgn risau dia punya rate paling rendah yg aku jumpa from 6.5%-9.99%

Last edited by starbucklover on Tue Mar 10, 2020 11:55 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSat Mar 07, 2020 9:05 pm

IzwatIshak wrote:

Besarnya dugaan tuhan bg dkt awk... harap awak kuat and bersabar inshaAllah semuanya dipermudahkan... Dah try loan SME?
Loan sme ni bukan untuk yg dah jalan 6 bisnes 6 bulan ke? Lepas tu sale kena 5k minimum kan? Mcm kes brader ni susah pulak nak dapat. Leas tu sme mcm ambik masa jugak.
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSat Mar 07, 2020 9:09 pm

JalalImran wrote:

Bela ayam kena ada ilmu juga... abang kena g kursus penternakan. Sbb kalau silap jaga moody lah ayam kau bang oi hahaha habis semua majok taknak bertelur Razz
Betul jugak kan, sbb ayam ni kena ada injection dia? Ntah tak tau la pasal perladangan ni tapi kalau orang kampung i serba - serbi boleh je. Ternak apa pun jadi. Tak pun boleh buat jual sayur je.
Back to top Go down
IzwatIshak

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSun Mar 08, 2020 1:51 pm

starbucklover wrote:
blaalaaa wrote:
Brader boleh cuba buat loan yayasan ihsan rakyat, tapi kena buat under nama orang yg kerja kerajaan sbb syarat dia kena orang yg kerja kerajaan atau badan berkanun.

Company kerajaan punya ke ni?
Back to top Go down
IzwatIshak

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSun Mar 08, 2020 1:52 pm

starbucklover wrote:
IzwatIshak wrote:

Loan sme ni bukan untuk yg dah jalan 6 bisnes 6 bulan ke? Lepas tu sale kena 5k minimum kan? Mcm kes brader ni susah pulak nak dapat. Leas tu sme mcm ambik masa jugak.

ha ah dia punya syarat tinggi sikit, tapi okay lah dia punya bunga rendah gak
Back to top Go down
IzwatIshak

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSun Mar 08, 2020 1:53 pm

starbucklover wrote:
JalalImran wrote:

Betul jugak kan, sbb ayam ni kena ada injection dia? Ntah tak tau la pasal perladangan ni tapi kalau orang kampung i serba  - serbi boleh je. Ternak apa pun jadi. Tak pun boleh buat jual sayur je.

Ayam skrg banyak tak natural.. Semua inject kasi ayam tu cepat besar... Jual sayur sampai bila nak kaya bro hahahah
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSun Mar 08, 2020 8:57 pm

IzwatIshak wrote:

Dia company sendiri bkan kerajaan tak silap aku, cuma dia bagi loan utk staf kerajaan dan badan berkanun saja. Boleh tgk website dia https://yir.com.my/
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSun Mar 08, 2020 8:59 pm

IzwatIshak wrote:

Aku dulu pun hampir nak amik aeon loan nasib member bagi tau pasal loan ni terus apply kt diorg, cuba banding kan aeon punya interest sampi 18% bila tau ada yg lagi rendah, rasa tggi gila interest dia. Aku pakai loan yayasan pun masih bekerja so ade slip gaji. Bukak bisnes jual aksesori telefon, bukak kedai kecik je dekat shah alam. Bayar sewa upah gaji, pinjam 15k byr tempoh 3 tahun. Profit rate dpt 6.5%.

Last edited by starbucklover on Wed Mar 11, 2020 12:25 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeSun Mar 08, 2020 9:01 pm

IzwatIshak wrote:

Ayam skrg banyak tak natural.. Semua inject kasi ayam tu cepat besar... Jual sayur sampai bila nak kaya bro hahahah
Nak bagi ade belanja bulan - bulan la. Kalo nak kaya kena buat ladang beso laa. tapi kena ada tanah pulak, upah pekerja, takkan nak buat sorag, lain la ada sedara mara rai tolong sekali upah sikit sikit .
Back to top Go down
IzwatIshak

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeMon Mar 09, 2020 9:51 am

starbucklover wrote:
IzwatIshak wrote:

Dia company sendiri bkan kerajaan tak silap aku, cuma dia bagi loan utk staf kerajaan dan badan berkanun saja. Boleh tgk website dia https://yir.com.my/

Dah kalau company sendiri kasi dkt org kerajaan je pasaipa? haih pelik betul aku
Back to top Go down
IzwatIshak

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeMon Mar 09, 2020 9:52 am

starbucklover wrote:
IzwatIshak wrote:

Aku dulu pun hampir nak amik aeon loan nasib member bagi tau pasal loan ni terus apply kt diorg, cuba banding kan aeon punya interest sampi 18 bila tau ada yg lagi rendah, rasa tggi gila interest dia.

aeon mmg loan dia senang lepas masalah cekik darah oii. Interest rate tinggi nak mampos lepastu asyik push kita je time nak kutip hutang semak otak wei
Back to top Go down
IzwatIshak

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeMon Mar 09, 2020 9:54 am

starbucklover wrote:
IzwatIshak wrote:

Nak bagi ade belanja bulan - bulan la. Kalo nak kaya kena buat ladang beso laa. tapi kena ada tanah pulak, upah pekerja, takkan nak buat sorag, lain la ada sedara mara rai tolong sekali upah sikit sikit .

Nak cari tanah tu yg susah skrg ni. Semua tanah kerajaan beli so rakyat makan pasir jelah hahaha. Klau ada tanah pun harga semua tak lari ah satu juta. Kau ada tak sejuta? hahahha
Back to top Go down
JalalImran

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeMon Mar 09, 2020 4:02 pm

starbucklover wrote:
IzwatIshak wrote:

Yang ni susah nak dpt mak cik saya pernah apply dia kata mcm mcm dia minta
Back to top Go down
JalalImran

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeMon Mar 09, 2020 4:03 pm

IzwatIshak wrote:
starbucklover wrote:
IzwatIshak wrote:

Dah kalau company sendiri kasi dkt org kerajaan je pasaipa? haih pelik betul aku

Apa yg pelik? dia punya company suka hati dia lah nak bg dkt sapa sapa pun, kau sibuk pasal company ni apahal hahaahh
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeTue Mar 10, 2020 12:49 am

IzwatIshak wrote:

Entah la, kerja kerajaan mmg byk benefit. itulah orang kata kerja kerajaan senang sikit nak dapat loan, sbb diorg kalau tak bayar nak lari mana je haha. Rekod semua ada kat kerajaan agaknya.
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeTue Mar 10, 2020 12:52 am

IzwatIshak wrote:

aeon mmg loan dia senang lepas masalah cekik darah oii. Interest rate tinggi nak mampos lepastu asyik push kita je time nak kutip hutang semak otak wei
Tapi kalau yg desperate sgt main ambik je loan dia tu. Yang tak best, wlupun sllu byr ontime pun dpt layanan buruk camni jugak drpd aeon punya orang.
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeTue Mar 10, 2020 12:56 am

IzwatIshak wrote:

Nak cari tanah tu yg susah skrg ni. Semua tanah kerajaan beli so rakyat makan pasir jelah hahaha. Klau ada tanah pun harga semua tak lari ah satu juta. Kau ada tak sejuta? hahahha
Kalau kawasan kampung selalunya mmg dah ada tanah sendiri kan, buat loan pun utk benda lain utk pertanian tu, baja, tenaga kerja, mesin. Kalau nak beli tanah kawasan kampung takkan juta - juta kan, mcm KL pulak.
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeTue Mar 10, 2020 12:58 am

JalalImran wrote:

Loan sme ni mmg susah nk dpt sbb ramai yg cuba tapi pernah dgr yg diorg pilih bulu? Betul ke tak? Ye la kot sbb tu sampai sekarang tak dapat, dah la lama pulak nk tggu. Yayasan 2 hari settle.
Back to top Go down
JalalImran

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeTue Mar 10, 2020 10:18 am

starbucklover wrote:
IzwatIshak wrote:

Entah la, kerja kerajaan mmg byk benefit.  itulah orang kata kerja kerajaan senang sikit nak dapat loan, sbb diorg kalau tak bayar nak lari mana je haha. Rekod semua ada kat kerajaan agaknya.

Tulah kau nak lari mana budak tak byr hutang universiti pun takleh keluar negara lagi kalau org gomen senang ah dia nak sekat huhu kau tgk mcm kes rasuah najib sian dia wei takleh keluar negara dia nak honeymoon dgn rosmah kot
Back to top Go down
JalalImran

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeTue Mar 10, 2020 10:19 am

starbucklover wrote:
JalalImran wrote:

Loan sme ni mmg susah nk dpt sbb ramai yg cuba tapi pernah dgr yg diorg pilih bulu?  Betul ke tak? Ye la kot sbb tu sampai sekarang tak dapat,  dah la lama pulak nk tggu. Yayasan 2 hari settle.

bapak laju dua hari. aku kutip hutang member pun sebulan baru member aku bayar balik HAHAHAHA
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeTue Mar 10, 2020 3:23 pm

JalalImran wrote:

Tulah kau nak lari mana budak tak byr hutang universiti pun takleh keluar negara lagi kalau org gomen senang ah dia nak sekat huhu kau tgk mcm kes rasuah najib sian dia wei takleh keluar negara dia nak honeymoon dgn rosmah kot
Tau takpe, nasib ade kompeni yg nak bagi loan jugak even blacklist, klu tak susah jugak, buat emergency nak pakai duit dah takde tempat ko nak pinjam.
Back to top Go down
starbucklover
constabel (Lower rank)
constabel (Lower rank)

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitimeTue Mar 10, 2020 3:27 pm

JalalImran wrote:

bapak laju dua hari. aku kutip hutang member pun sebulan baru member aku bayar balik HAHAHAHA
Cepat - cepat dia pun kena jugk complete dokumen. Photostat ic, 3 bulan payslip, bank statement ngn employment letter paling wajib. Itu pun aku contact dgn marketing representative yg kat website dia, sbb tu cepat.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Hilang sumber pendapatan   Hilang sumber pendapatan Icon_minitime

Back to top Go down

Hilang sumber pendapatan
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Internet data hilang dn abes cepat