Warung Sembang-Sembang
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Warung Sembang-Sembang

warung sembang-sembang..sembanglah disini...

HomeHome  Portal NewsPortal News  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

kena kejar dengan ah long

Go down 
4 posters
AuthorMessage
billiecyrus
lans coperal (lower rank)

kena kejar dengan ah long Empty
PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeTue Jan 21, 2020 10:20 am

bebektimah wrote:

dah check website diorang ni. Terkejut bila baca yg kena blacklist pun boleh apply ya? banyak tk syarat nak apply kalau yg kena blacklist?
Syarat - syarat dia sama je macam peminjam lain, dia akan kira kita punya credit score utk profit rate atau lepas ke tak nak pinjam yg penting bukan bankrupt la.
Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeTue Jan 21, 2020 10:18 am

bebektimah wrote:

ala tak cun ah mcm ni utk staff kerajaan saja haha. kalau utk semua org kan bagus
U boleh start keje kerajaan la kot haha. Pekerja swasta pun ade tapi tak sure loan mana, cuma utk staff kerajaan n badan berkanun je tau tu yg rekomen sbb rate pun ok.
Back to top Go down
bebektimah
police recruit (lower rank)

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 12:42 pm

billiecyrus wrote:
EchaAziz wrote:

yezza benda ni yg paling bahaya takda black and white. apa apa jd confirm takleh nak tuntut hak kita sbb takda bukti. Kalau company tu agreement ikut mulut je confirm scammer

Yang bahaya nye ade yg amik atm kita la, pegang ic kita la takut kita lari. Jauhkan laa.

uish kalau kes mcm ni mesti ah long. Dia mmh guna cara kasar. Time kita nak pinjam je dia kasi manis manis hahaha
Back to top Go down
bebektimah

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 12:40 pm

billiecyrus wrote:
EchaAziz wrote:

Terbaik boss ni punya info siap gigih screenshot lg hahaha. baguslah kalau dah register so nak buat loan pun tak risau. Skrg banyak kes scammer ni takut gak

Takde masalah, just nak membantu saja sbb kita pun pakai dari company yg sama.
Klu nak boleh contact je diorg kat website https://yyp.com.my/

dah check website diorang ni. Terkejut bila baca yg kena blacklist pun boleh apply ya? banyak tk syarat nak apply kalau yg kena blacklist?
Back to top Go down
bebektimah

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 12:38 pm

billiecyrus wrote:
EchaAziz wrote:
billiecyrus wrote:
bebektimah wrote:

bukan scam kan yg ni? hahahaha banyak company berselindung nama yayasan lah pinjaman berlesen lah... padahal scam je

So far pakai loan ni ok sbb dpt rekomen drpd member, lagi pun dia punya loan utk staff kerjaan n badan berkanun je, mana bleh jadi scam.

company under gomen ke ni? Kalau yg berniaga sendiri tak dpt ah nak buat dgn this company

Ye loan utk staff kerajaan n badan berkanun terpilih. Member aku ade je yg buat bisnes sambilan pakai loan yayasan perlis ni.

ala tak cun ah mcm ni utk staff kerajaan saja haha. kalau utk semua org kan bagus
Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 10:03 am

EchaAziz wrote:

yezza benda ni yg paling bahaya takda black and white. apa apa jd confirm takleh nak tuntut hak kita sbb takda bukti. Kalau company tu agreement ikut mulut je confirm scammer

Yang bahaya nye ade yg amik atm kita la, pegang ic kita la takut kita lari. Jauhkan laa. Boleh pinjam dkt YYP try pinjam rm18,500 dulu utk byr hutang. Dia punya profit rate fixed jgn risau just 7.99% saja. janji settle hutang ah long baru rasa aman kan...

Last edited by billiecyrus on Tue Jan 21, 2020 11:07 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 10:01 am

EchaAziz wrote:

Terbaik boss ni punya info siap gigih screenshot lg hahaha. baguslah kalau dah register so nak buat loan pun tak risau. Skrg banyak kes scammer ni takut gak

Takde masalah, just nak membantu saja sbb kita pun pakai dari company yg sama.
Klu nak boleh contact je diorg kat website https://yyp.com.my/
Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeMon Jan 20, 2020 9:59 am

EchaAziz wrote:
billiecyrus wrote:
bebektimah wrote:

bukan scam kan yg ni? hahahaha banyak company berselindung nama yayasan lah pinjaman berlesen lah... padahal scam je

So far pakai loan ni ok sbb dpt rekomen drpd member, lagi pun dia punya loan utk staff kerjaan n badan berkanun je, mana bleh jadi scam.

company under gomen ke ni? Kalau yg berniaga sendiri tak dpt ah nak buat dgn this company

Ye loan utk staff kerajaan n badan berkanun terpilih. Member aku ade je yg buat bisnes sambilan pakai loan yayasan perlis ni.
Back to top Go down
EchaAziz

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeFri Jan 17, 2020 4:19 pm

billiecyrus wrote:
bebektimah wrote:

diorang ni pandai bg janji manis lepastu nak minta hutang habis satu keturunan dia kacau

Betul, nak bawak mahkamah pun tak boleh sbb diorg ni agreement pun takde.

Back to top Go down
EchaAziz

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeFri Jan 17, 2020 4:17 pm

billiecyrus wrote:
bebektimah wrote:

sebelum pinjam duit tu check dulu company tu. Search google tgk review. Kalau takda gak check jelah dkt SSM boleh company tu dah register ke belum

Yayasan perlis ni ada dalam ssm, so tak payah takut la kan
kena kejar dengan ah long Compan10

Back to top Go down
EchaAziz

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeFri Jan 17, 2020 4:15 pm

billiecyrus wrote:
bebektimah wrote:

Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeFri Jan 17, 2020 11:37 am

bebektimah wrote:

diorang ni pandai bg janji manis lepastu nak minta hutang habis satu keturunan dia kacau

Betul, nak bawak mahkamah pun tak boleh sbb diorg ni agreement pun takde.
Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeFri Jan 17, 2020 11:35 am

bebektimah wrote:

sebelum pinjam duit tu check dulu company tu. Search google tgk review. Kalau takda gak check jelah dkt SSM boleh company tu dah register ke belum

Yayasan perlis ni ada dalam ssm, so tak payah takut la kan
kena kejar dengan ah long Compan10
Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeFri Jan 17, 2020 11:09 am

bebektimah wrote:

Back to top Go down
bebektimah

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 2:56 pm

billiecyrus wrote:
bebektimah wrote:

Last choice bro kena buat loan lain from company yg berlesen and registered utk settlekan masalah ah long ni. Diorang takkan stop kejar selagi hutang tak selesai

Byk jugak ahlong yg berelindung disebalik nama pinjaman berlesen kita sebagai peminjam ni hati - hati. Jangan sebab tgk duit terus ambik.

Back to top Go down
bebektimah

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 2:55 pm

billiecyrus wrote:
EchaAziz wrote:

OMG kenapa berani sangat pinjam ahlong? kan dah tahu apa akibat dia haih

Patut jadi iktibar utk yg lain supaya tak amik drpd pinjaman yg mcm ni, kena tgk betul - betul.

Back to top Go down
bebektimah

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 2:54 pm

billiecyrus wrote:
Aku saran kan baik ko amik loan daripada yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad pastu bayar settle hutang ahlong tu.

Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 10:04 am

bebektimah wrote:

Last choice bro kena buat loan lain from company yg berlesen and registered utk settlekan masalah ah long ni. Diorang takkan stop kejar selagi hutang tak selesai

Byk jugak ahlong yg berelindung disebalik nama pinjaman berlesen kita sebagai peminjam ni hati - hati. Jangan sebab tgk duit terus ambik.
Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 10:02 am

EchaAziz wrote:

Patut jadi iktibar utk yg lain supaya tak amik drpd pinjaman yg mcm ni, kena tgk betul - betul.
Back to top Go down
billiecyrus

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeThu Jan 16, 2020 10:00 am

Aku saran kan baik ko amik loan daripada yayasan dewan perniagaan melayu perlis berhad pastu bayar settle hutang ahlong tu.
Back to top Go down
bebektimah

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeWed Jan 15, 2020 12:06 pm

bola77 wrote:
hi semua... korang boleh tolong saya tak? Saya dah buntu sgt ni sbb hari hari ada je ahlong dtg rumah saya nak ugut family bagai. Saya ada pinjam duit dgn diorang tapi tulah tiap bulan saya bayar bunga je hmm sbb dia punya bunga mmg tinggi gilaaa. minggu lepas kereta saya kena simbah dengan cat. Saya mmg dah giveup. Ada yg boleh tolong tak nak settle mcm mana ni? Saya tak kisah kalau kena buat loan dari company yg berlesen utk settlekan hutang ah long ni... Pls help me guysss

Back to top Go down
EchaAziz

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeWed Jan 15, 2020 12:03 pm

bola77 wrote:
hi semua... korang boleh tolong saya tak? Saya dah buntu sgt ni sbb hari hari ada je ahlong dtg rumah saya nak ugut family bagai. Saya ada pinjam duit dgn diorang tapi tulah tiap bulan saya bayar bunga je hmm sbb dia punya bunga mmg tinggi gilaaa. minggu lepas kereta saya kena simbah dengan cat. Saya mmg dah giveup. Ada yg boleh tolong tak nak settle mcm mana ni? Saya tak kisah kalau kena buat loan dari company yg berlesen utk settlekan hutang ah long ni... Pls help me guysss

Nak settlekan loan ah long ni mmg kena buat aduan dkt PPIM nanti diorang akan tolong deal mcm mana. Banyak gak tgk diorang settle kes ah long ni
Back to top Go down
EchaAziz

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeWed Jan 15, 2020 12:02 pm

bola77 wrote:

Back to top Go down
bola77
sub-inspector (lower rank)
sub-inspector (lower rank)
bola77

PostSubject: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitimeThu Jan 09, 2020 10:27 am

korang boleh tolong saya tak? Saya dah buntu sgt ni sbb hari hari ada je ahlong dtg rumah saya nak ugut family bagai. Saya ada pinjam duit dgn diorang tapi tulah tiap bulan saya bayar bunga je hmm sbb dia punya bunga mmg tinggi gilaaa. minggu lepas kereta saya kena simbah dengan cat. Saya mmg dah giveup. Ada yg boleh tolong tak nak settle mcm mana ni? Saya tak kisah kalau kena buat loan dari company yg berlesen utk settlekan hutang ah long ni... Pls help me guysss

Last edited by bola77 on Tue Jan 21, 2020 5:02 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: kena kejar dengan ah long   kena kejar dengan ah long Icon_minitime

Back to top Go down

kena kejar dengan ah long
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pilih tayar kena ikut gaya memandu
» sapa pernah beli handphone on9?
» Wayang dengan hologram
» InstaForex - Company News
» Jom Berdagang Forex di Instaforex